Žáci 1. ročníku - ukázkové hodiny

[středa, 8. listopad 2017]

Žáci 1. ročníku - ukázkové hodiny

V pátek 3. listopadu měli prvňáčci slavnostní den. Na jejich práci se přišli podívat jejich rodiče. Všichni přítomní žáčci měli ve třídě někoho z rodiny. Bývá již zvykem, že se na děti přijdou podívat i jejich bývalé paní učitelky z mateřských škol. Letos nás potěšily svojí návštěvou paní ředitelka Beránková, paní učitelky Marková a Marešková. Děti se chtěly vytáhnout a to se jim také podařilo. Předvedly svoje dovednosti ze čtení, psaní i matematiky. Po ukončení ještě pokračovalo setkání s rodiči, kdy jsme povídali o adaptaci dětí na školu.

Děkujeme všem za návštěvu. Bylo to příjemné dopoledne. (Mk)Halloween - stezka odvahy

[středa, 8. listopad 2017]

Halloween - stezka odvahy

Během několika posledních říjnových dnů jsme se připravovali na slavnost spojenou s oslavou Halloweenu. Zdobili jsme a vydlabávali dýně, vyráběli papírové myšky a netopýry.

Samotná slavnost, kterou jsme nazvali „Cesta se světýlky za strašidýlky“, proběhla 1. listopadu. Do akce se zapojila většina žáků. Žáci pátého ročníku se proměnili v tajemné bytosti, které provázeli ostatní děti po stanovištích. Děti si vyzkoušely spoustu rozmanitých dovedností – chodit na boso poslepu na laně, vyzkoušet svoji paměť a orientaci zapamatováním si rozložení předmětů v mřížkové osnově, ověřit si matematické schopnosti ve sklepě počítáním bílých myšek a jednoduchých příkladů. Kromě toho děti hmatem pátraly po upířích zubech ve sklenicích a sáčcích naplněných speciálními předměty. V patře stvrdily účast otiskem svého palce na loď duchů a na půdě složily dýňové puzzle. Odměnou pro všechny zúčastněné byli sladkosti a kredity. Děkuji všem pedagogickým pracovníkům a žákům 5. ročníku za pomoc při organizaci. (ku)Divadlo KUBA: O líném Honzovi a chytré princezně

Pohádkové dopoledne zavládlo dnes v naší škole. Zavítal k nám divadelní spolek Kuba s představením - O líném Honzovi a chytré princezně. Dva herci, sudička a sudíček, rozehrávají pomocí maňásků pohádkovou komedii plnou očekávaných i neočekávaných zvratů. V pohádce se nám představil Honza a princezna, čert a drak, král a sudičky. Ale ne vše dopadne tak, jak sudička a sudíček na začátku pohádky předpověděli. Ovšem jako každá správná pohádka - vše na konci dobře dopadne. Krásnou pohádku s námi sledovaly i děti z MŠ Vrčeň a MŠ Čížkov. Divadlo se všem dětem velmi líbilo a pohádkové postavičky sklidily veliký úspěch a potlesk. (RŠ)To je zlatý posvícení..

[pondělí, 30. říjen 2017]

To je zlatý posvícení..

Posvícení v družině jsme si užívali celý týden. Nejprve nás čekal nelehký úkol, upečení posvícenských placek. Po tři dny se školou linula úžasná vůně, děti se zapojily do rozvalování těsta, vykrajování a pomáhaly i při samotném pečení.  Od čtvrtka na všechny čekalo zdobení. S ozdobenou hnětýnkou se děti mohly zapojit do celodružinové soutěže a získat tak sladkou odměnu. V průběhu posvícenského týdne měly děti dále možnost vytvořit si voňavou papírovou hnětýnku ozdobenou kořením nebo podzimní dekoraci z kukuřičného šustí. Ti, kteří prahli po sportovním vyžití, měli možnost zařádit si v tělocvičně, nebo na školní zahradě při plnění různorodých úkolů s posvícenskou tématikou. Výsledky snažení dětí možná někteří ochutnali (pokud děti nesnědly hnětýnku cestou domů ), ty trvalejší jsou k vidění v prostorách šatny naší základní školy, na fotografiích nebo na následujících verších. (ce)

"V říjnu máme posvícení

upečeme husu,

přitom budem hodně šťastný,

dáme mámě pusu."

(Vanesa, Laura, Kryštof)

 

"Letí zlatý posvícení

po návsi, okolo světa.

Husa na pekáči není,

chytat jí bude táta."

(Naty, Tobiáš, Sebík, Tonda)

Více...OMEZENÍ PROVOZU ŠKOLY

[pondělí, 30. říjen 2017]

Vážení rodiče,

v ranních hodinách (6:05) jsme zjistili, že ve škole stále nejde elektřina a tedy se ani netopí. S některými rodiči jsme se domluvili telefonicky nebo osobně a ti si odvezli své děti domů. Obědy jsou pro tyto děti odhlášené. Děkujeme všem, co nám pomohli.

Nynější stav je takový, že elektřina jde přibližně od 8:10 a v tu samou dobu jsme zprovoznili provoz kotelny. O zbylých 19 dětí je postaráno, jsou v družině a mají společnou činnost.

Pevně věřím, že potíže jsme vyřešili ke spokojenosti všech a zítra bude vše v pořádku.

Pavel Maršalík

Více...Podzimní sběrová kampaň

[sobota, 28. říjen 2017]

Také letos na podzim organizuje společnost ECOBAT soutěž ve sběru baterií. Pokud máte doma vybité malé baterie (tužkové, do telefonu, do hodin a hodinek,..), mohou je děti donést do školy a odevzdat do sběrné krabice. Prosíme baterie zvážit nebo napsat počet kusů (při menším počtu). Po ukončení sběrové akce získají děti za donesené baterie odpovídající počet kreditů. Podle počtu kilogramů bude na účet naší školy připsán určitý počet bodů. Body poté můžeme vyměnit za různé odměny pro děti. Za účast a pomoc při sběru baterií předem děkujeme.(ze)

Více...Ukázkové hodiny v 1.ročníku

[sobota, 28. říjen 2017]

Muzikohraní

[čtvrtek, 19. říjen 2017]

Muzikohraní

V úterý 10. října byl pro děti v tělocvičně připravený netradiční hudební program pod vedením pana Michala Štursy. Po rozdělení do tří skupin se všichni postupně vystřídali. Během programu se děti formou vyprávění s prvky muzikoterapie seznámily s množstvím rozličných hudebních nástrojů z různých koutů světa. K vidění a poslechu byly tibetské mísy, zvonky a činely, djembe (africké bubny), didgeridoo, šamanské bubny, zvonkohry Koshi, dešťové hole, hudební luk, kalimba a koncovka (píšťala z bezového dřeva). Některé z těchto nástrojů si děti mohly také vyzkoušet. Poté se vždy celá skupina uspořádala do kruhu a pustila se do bubnování podle zadaného rytmu. Na úplném konci uvařil pan Štursa pro děti kouzelnou vodu. Děti odměnily program velkým potleskem.

Více...Výlet se školní družinou

[čtvrtek, 12. říjen 2017]

Výlet se školní družinou

Po státním svátku v pátek 29.9.2017 měla naše škola ředitelské volno. Ten den děti, které nemohly nebo nechtěly být doma, se zúčastnily sedmihodinového výletu do Ždírce. A tak 10 chlapců a děvčat, jedna maminka s předškolákem a 2 paní vychovatelky se vydali vlakem do "ždírecké dřevěné mini ZOO".

Slunce prozářilo krásné barvy podzimních stromů. Na pokraji ždíreckého lesíka jsme poznávali vyřezaná zvířátka ze dřeva nebo vyrobená z kovu. Autorům za toto dílo patří obdiv. Také si skoro všichni poměřili svůj skok do dálky - na blechu, na žábu, na cvrčka nebo až na lišku. Kolem poledne se každý občerstvil v místní restauraci. Děti si také zkusily zahrát netradiční hru Na výměnný odchod. No a byl tu čas odjezdu domů. Byl to pohodově strávený den, tak zase někdy....!

Dojmy  dětí:

Adélka P.: ,,Bylo fajn, že jsme šli pěšky ze školy do dvorecké cukrárny-pekárny a tam na nás čekaly další děti."  Kubík M.: ,,Bylo to super, líbilo se mi, jak jsme skákali do písku."  Žaneta Ch.: ,,Obdivuji trpělivost, jakou měli ti lidé při výrobě zvířátek." Adam J.: ,,Překvapilo mě, jak jsou ta zvířátka hezká." Pepča a Tomášek K.: ,,Nejvíc jsme byli rádi, že jedeme vlakem a v lese to bylo prima."  Michala P.: ,,Mě se na výletě líbilo všechno."(šl)

Více...Představení domácích mazlíčků

[sobota, 7. říjen 2017]

Představení domácích mazlíčků

Opět po roce nastal čas na ukázku a představení domácích mazlíčků. Akce byla rozdělena do dvou dnů (22. a 27. 9.). Celkem se zúčastnilo 41 žáků, 52 zvířat a 49 rodinných příslušníků. Všichni měli možnosti si mazlíčky prohlédnout zblízka, případně si je pohladit. Sešly se opravdu rozmanité druhy zvířat. Viděli jsme několik psů, koček, dále bílé myšky, potkany, morčata, křečky, šneky, králíky, andulku, ochočené kuře, žebrovce (mloka), hady a koně, na kterých se děti mohly svézt. Za námahu při představování čekala na děti i jejich mazlíčky sladká odměna. V závěru akce se děti mohly zapojit do soutěží, v nichž si prověřovaly, jak dobře jim fungují uši a nos. (ku)

Více...Nepřítomnost ředitele

[čtvrtek, 5. říjen 2017]

Vážení rodiče, vzhledem k mé pracovní neschopnosti vede školu kolegyně Mgr. Blanka Palečková a výuku v 1.ročníku (Čj a M) vede Mgr. Hana Cejpová. Ostatní zůstává beze změn.

Pavel Maršalík

Více...Dopravní hřiště 2017

[středa, 27. září 2017]

Dopravní hřiště 2017

Každoročně navštěvují čtvrťáci a páťáci naší školy dopravní hřiště v Blovicích. Ani letos tomu nebylo jinak. Vybaveni sportovním oblečením, svačinou a cyklistickou helmou jsme se 19. září vydali vlakem do Blovic, do areálu místní základní školy, jejíž součástí dopravní hřiště je. Počasí nám moc nakloněno nebylo, proto jsme byli všichni jistě rádi, že jsme mohli první část dopoledne strávit v teple učebny. Děti si zopakovaly základní pravidla pro pohyb cyklisty a chodce na silnici, dozvěděly se také řadu nových informací. Od povinné výbavy cyklisty až po změny v dopravním značení. Po svačině jsme se přesunuli na dopravní hřiště samotné. Zde si všichni mohli vyzkoušet roli cyklisty i chodce a využít znalosti získané v učebně v "ostrém provozu". (ce)

Více...Strana 1 z 66 1 2 3 4 5 » »»

Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň